Σχετικα με το phpbb Bridge.....

1 Δημοσίευση | Σελίδα 1 από 1

Δημοσίευση από lagiosman » 03 Φεβ 2012 04:19

Για σας παιδια, τελευταία εγκατεστησα το phpbb bridge στην ιστοσελιδα μου και θα να με βοηθησετε σε κατι.

Εχω ενα μικρο iframe προβληματακι, βλεπετε ολα πηγαν ρολοι και με τις λειτουργιες του συγκεκριμενου Plugin, το forum το εμφανιζω με iframe σε σελιδα forum του wordpress και επισης του εχω αφαιρεσει τα borders δεξια και κατω και φυσικα προσθεσα automatic height plugin με jquery γιατι οπως καταλαβαινετε χωρις borders σε περιπτωση μεγαλυτερου υψους το forum θα ηταν κρυμενο. Επισης μια απ τα ιδια εκανα και στο admin panel του wordpress και εχω μια σελιδα για το διαχειριστικο του phpbb.
Τελος εκανα μια μικρη αλλαγη στον page.php του theme ουτος ωστε στο id της σελιδας forum να μην εμφανιζεται η sidebar δεξια, ετσι στην σελιδα forum εχω ολο τον διαθεσιμο χωρο.

Ολα καλα μεχρι εδω. Το μονο προβλημα μου τωρα ειναι με το widget του phpbb bridge το οποιο για register κανει redirect στο forum, οπως και για login επισης (βεβαια μετα σε γυρναει πισω στο wordpress). Θα ηθελα αν ξερετε να μου πειτε που χρειαζετε να κανω αλλαγες για να ρυθμισω το widget να κανει redirect σε σελιδα iframe register & login του forum και οχι στο ιδιο το forum. Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα? η ειναι πακετο και να το αφησω ως εχει?

Ευχαριστω εκ των προτερων......

ps!!!
δεν ειμαι σιγουρος αν αυτη ειναι η σωστη κατηγορια για αποριες του συγκεκριμενου, plugin, μην με σταυρωσετε, ευχαριστω.

1 Δημοσίευση • Σελίδα 1 από 1

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

^
CSS Design Awards