Ευθυμία - efthimia.gr

Ιστότοποι που δημιουργήθηκαν και στηρίζονται στο WordPress

2 Δημοσιεύσεις | Σελίδα 1 από 1

Δημοσίευση από kempap » 04 Ιαν 2012 14:39

Θα ήθελα να σας παρουσιάσω την σελίδα της Ευθυμίας στην διεύθυνση : http://www.efthimia.gr
Εικόνα
Είναι μια σελίδα χτισμένη επάνω στην πλατφόρμα WordPress. Αν και δοκίμασα στο παρελθόν και το πολύ γνωστό Joomla , δεν μου άρεσε καθόλου . Θεωρώ ότι στη wordpress αν ασχοληθείς πολύ με τον κώδικα ή αν αναθέσεις την δουλειά σε κάποιον που ξέρει , τότε μπορείς να φτιάξεις ένα site διαφορετικό από όλα τα άλλα , εύχρηστο και γρήγορο .

Εγώ ασχολήθηκα μόνος μου , είχα κάποιες γνώσεις προγραμματισμού και δεν μου ήταν και πολύ δύσκολο να καταλάβω την php.

Επισκεφθείτε την σελίδα μου (http://www.efthimia.gr) .
-Έχω προσπαθήσει με τον προγραμματισμό στο θέμα που χρησιμοποιώ να έχω όσο το δυνατόν πιο πολλές πληροφορίες ώστε να μην ψάχνει και πολύ ο επισκέπτης για να βρει κάτι που τον ενδιαφέρει
-Μεγάλη σημασία έχω δώσει στα γραφικά και στον σχεδιασμό του site καθώς ήθελα να ξεφύγω από την γνωστή και απλή εικόνα των blog που υπάρχουν
-Παρόλο που φορτώνει αρκετά πράγματα στην αρχική η σελίδα είναι γρήγορη και μάλιστα ένα από τα εργαλεία που μέτρησα τη σελίδα μου , είναι το google page speed report το οποίο και με βαθμολογεί με 99/100
-Άφησα αρκετό χώρο για διαφημίσεις ή για ανταλλαγή Banner (όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει mail)
-Έχω προσθέσει 3 βασικές κατηγορίες εκτός του blog, εικόνες - ταινίες - παιχνίδια
-Τέλος επειδή έχει γεμίσει με υλικό η σελίδα , επειδή είναι στην τελική της μορφή με αυτή την παρουσίαση που κάνω θα ήθελα 2 πράγματα να συμβούν :
1) Να εμπνευστούν και άλλοι από το αποτέλεσμα της Ευθυμίας
2) Να γίνουν παρατηρήσεις και σχολιασμοί στο σχεδιασμό και την λειτουργία της Ευθυμίας ώστε να προσέξω κάτι που έχω κάνει λάθος...

Υ.Γ : Στη σελίδα δεν είμαι μόνος , έχω συνεργάτες , την ομάδα της Ευθυμίας . Μιλάω σε πρώτο πρόσωπο γιατί ήμουν επικεφαλής στο σχεδιασμό της σελίδας .

Ελπίζω να μη σας κούρασα,
Αναμένω παρατηρήσεις και σχόλια...

Ευθυμία , www.efthimia.gr , Σου αλλάζει την διάθεση !

Δημοσίευση από kempap » 30 Ιούλ 2012 11:23

H σελίδα www.efthimia.gr με το μοναδικό design , το μεγάλο αρχείο και το domain είναι προς πώληση.

Θα δεχτούμε μόνο σοβαρές προτάσεις από ανθρώπους που θέλουν να ασχοληθούν και να εκμεταλλευτούν τις δυνατότητες και την κατάταξη της σελίδας.

Πληροφορίες επίσης στο email : kempapkempoup@hotmail.com ή στο τηλ : 6976406098

Ευθυμία , www.efthimia.gr , Σου αλλάζει την διάθεση !

Τελευταίες δημοσιεύσεις: Ταξινόμηση ανά

2 Δημοσιεύσεις • Σελίδα 1 από 1

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

^
CSS Design Awards