Αρθρα σε περισσότερες σελίδες

Οδηγίες και αντιμετώπιση προβλημάτων κατά την εγκατάσταση του WordPress 3.x

5 Δημοσιεύσεις | Σελίδα 1 από 1

Δημοσίευση από ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ » 24 Ιαν 2015 19:51

Καλησπέρα, επειδή τα θέματα του WP δίνουν τη δυνατότητα δημοσίευσης άρθρων σε μία μόνο σελίδα, θα ήθελα να μάθω με ποιό τρόπο γίνεται (αν γίνεται) να μπορώ να δημοσιεύω άρθρα στο site μου, σε περισσότερες από μια σελίδες. Μιλάμε για site προβολής εταιρείας όπου περιέχει 25 στατικές σελίδες, αλλά μόνο μία σελίδα όπου δημεσιεύονται άρθρα, όπως ορίζει το template, (ορίστε τη σελίδα που θα δημοσιεύονται τα άρθρα). Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ πολύ.

Δημοσίευση από merianos » 27 Ιαν 2015 21:22

Signomi gia ta Greek-lish, alla den exo greek keyboard.

Gia na boreseis na spaseis to periexomeno sou se perissoteres apo mia selides tha prepei na valeis tin akolouthi grammi sto simio pou theleis na spaei to periexomeno sou se nea selida:

Κώδικας:Επιλογή όλων
<!––nextpage––>

Epipleon, den eimai sigouros an prepei kai to theme na einai simvato me auto tin leitourgia, h an to WordPress to energopoiei automata. Boreis toulaxiston na dokimaseis an theleis.

Δημοσίευση από ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ » 28 Ιαν 2015 02:44

Nομίζω ότι δεν κατάλαβες. Θέλω κάποια κατηγορία άρθρων να τη δημοσιεύω σε άλλη σελίδα, όχι να κάνω σελιδοποίηση. Αν πχ έχω μια κατηγορία "ΝΕΑ" να δημοσιεώ όλα τα νεα στην ανάλογη σελίδα, και μια κατηγορία "ΠΡΟΪΟΝΤΑ" σε άλλη σελίδα να δημοσιεύω προϊόντα. Ευχαριστώ

Δημοσίευση από Greg61 » 01 Φεβ 2015 19:10

Γειά σου Αντώνη.
Αυτό που ζητάς, γίνεται με κατηγορίες ή/και με ετικέττες (tags).

Θα φτιάξεις ένα δικό σου μενού (Εμφάνιση > Μενού) όπου θα ορίσεις εσύ ποιές σελίδες, κατηγορίες ή ετικέττες, και με ποιά σειρά, θέλεις να φαίνονται στην πλοήγηση (είτε κύρια, είτε σε sidebar).
Οι δυνατότητες που έχεις με τον τρόπο αυτό γι' αυτό που ζητάς, είναι πράγματι πολλές.
Αυτό που δέν θα έχεις, είναι το να βλέπεις στο administration panel μιά στατική σελίδα με τα άρθρα κάποιας κατηγορίας.
Οι σελίδες κατηγοριών κι ετικεττών δημιουργούνται δυναμικά, όταν κάποιος επισκέπτης σου κλικάρει στη συγκεκριμένη κατηγορία/ετικέττα.

Δές ως παράδειγμα στο δικό μου ιστότοπο την ετικέττα http://greg61.gr/blog/tag/%CE%B9%CF%83% ... CE%B5-pdf/

Οι δυναμικές σελίδες που δημιουργούνται εκεί, δέν είναι "διορθώσιμες" όπως οι στατικές που έχω. Προβάλλουν όμως μόνο τις αναρτήσεις 'Ιστορικά Βιβλία σε pdf'. Τίποτε άλλο.

Συνοπτικά σου τά'γρψα, για περισσότερες πληροφορίες/λεπτομέρειες γράψε εδώ.

Γρηγόρης Νάκος
http://greg61.gr

Δημοσίευση από ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ » 01 Φεβ 2015 20:39

ok Ευχαριστώ πάρα πολύ που ασχολήθηκες, θα το δοκιμάσω, να'σαι καλά!

Τελευταίες δημοσιεύσεις: Ταξινόμηση ανά

5 Δημοσιεύσεις • Σελίδα 1 από 1

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

^
CSS Design Awards