Σχετικά με domain

Οδηγίες και αντιμετώπιση προβλημάτων κατά την εγκατάσταση του WordPress 3.x

4 Δημοσιεύσεις | Σελίδα 1 από 1

Δημοσίευση από christina » 19 Ιαν 2016 12:43

Καλημέρα σας, έχω δημιουργήσει μία ιστοσελίδα με δωρεάν server (hostinger.gr) και μου έχει domain esy.es. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος πως το domain αυτό μπορεί να αντικατασταθεί με ένα που έχω αγοράσει; Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από artonweb » 19 Ιαν 2016 16:03

Καλησπέρα.
1. Βρές τους name servers της hostinger.
2. Από τον πίνακα ελέγχου του domain name που αγόρασες βάλε αυτούς τους name servers.
3. Πηγαινε στο λογαριασμό της hostinger στις εργασίες των domain name και κάνε park το domain name που αγόρασες.

Σε 6-48 ώρες θα είσαι έτοιμη.

Σχεδιασμός ιστοσελίδων Art On Web

Δημοσίευση από christina » 20 Ιαν 2016 13:13

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν με αφήνει να αλλάξω τους name servers και μου έστειλε μηνυμα η hostinger ότι θα χρειαστεί να δημιουργησω νέα φιλοξενία με το νέο domain.

Δημοσίευση από artonweb » 20 Ιαν 2016 15:39

Δεν ξέρω τι αντικείμενο έχει η ιστοσελίδα σου, αλλά εφόσον αποφάσισες να κάνεις κάποια "έξοδα" και να αγοράσεις domain name γιατί δε διαθέτεις κι άλλα 12-20 ευρώ το χρόνο και να πάρεις και ένα σωστό χώρο φιλοξενίας.
Επίσης ένας άλλος τρόπος για να συνδέσεις το domain name με το χώρο φιλοξενίας της hostinger είναι μέσα από τον πίνακα ελέγχου του domain name να κάνεις forward στο domain.esy.es πoυ έχεις στη hostinger.
Αλλά σου προτείνω να μην ασχολείσαι με την hostinger και κάθε αντίσοιχη "δωρεάν" υπηρεσία αν σκέφτεσαι να έχεις μία σωστή παρουσία στο διαδίκτυο.

Σχεδιασμός ιστοσελίδων Art On Web

Τελευταίες δημοσιεύσεις: Ταξινόμηση ανά

4 Δημοσιεύσεις • Σελίδα 1 από 1

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

^
CSS Design Awards